News CleverMaps, a.s.

Show all articles

Technologie a principy “zemědělství budoucnosti” si mohou díky Zemědělské akademii inovací vyzkoušet desítky farmářů z celé ČR. Číst více

Nejmodernější technologie a principy “zemědělství budoucnosti” si mohou díky Zemědělské akademii inovací vyzkoušet desítky farmářů ze všech koutů České republiky. Jedinečnou šanci otestovat jednotlivé technologie tak mají také ti, kdo dosud neměli dostatek financí nebo důvěry v moderní přístup k zemědělství. Na svých vlastních pozemcích budou moci vyzkoušet nové postupy díky CleverFarm, Mendelově Univerzitě v Brně, společnosti STROM a Gisat. V březnu totiž odstartovala Zemědělská inovační akademie, do které se přihlásily desítky farem. Akci zahájily společnosti školením v Brně i Praze. V průběhu dubna a května probíhá implementace na konkrétních farmách.

Hlavním tématem akademie je precizní zemědělství, odborníci se však během školení zaměřili také na techniku potřebnou pro realizaci principů tohoto přístupu, IoT senzoriku v zemědělství a možnosti využití satelitních snímků.

Teoretické části se zúčastnilo bezmála 60 farem, část z nich se pak přihlásila také do praktické části, kde budou na svých pozemcích ve spolupráci s organizátory testovat vhodné moderní technologie. „Účastníci tak získají zcela unikátní informace o praktickém využití moderních technologií. Cílem je testovat jejich využití na konkrétních pozemcích a sdílet zkušenosti s jejich využitím,“ uvedl Adam Zlotý, ředitel společnosti CleverFarm.

Čeští farmáři mají zájem o precizní zemědělství i senzory IoT

Zájem projevili zemědělci především o principy precizního zemědělství, vyplývá to z dotazníku, který společnost CleverFarm na školení provedla. Téměř polovina dotázaných projevila zájem jak o testování precizního zemědělství, tak o senzoriku, zbylých 42 % z nich chce zaměřit testování na své farmě právě jen na precizní zemědělství a celkem 11 % pouze na IoT senzoriku.

Next articles

Platby za daně z nemovitostí

Květen znamená pro většinu vlastníků pozemků povinnost uhradit daň z nemovitých věcí. Číst více

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE
Obsah chlorofylu vyhodnocený pomocí družicových dat

Přes nesporné výhody družice Sentinel 2 většina služeb využívající družicová data v precizním zemědělství pracuje s indexem NDVI. ...

News CleverMaps, a.s.

Mindforge Group SE